Τρίτη 21 Φεβρουαρίου 2012

ΑΤΛΑΣ-ΔΑΣΟΣ 3-1

Ένα ακόμα ατυχές αποτέλεσμα έφερε η ομάδα μας στην Αλεπότρυπα. Το Δάσος Χαϊδαρίου παρατάχθηκε με ενδεκάδα ανάγκης, αφού είχε πέντε σημαντικές απώλειες αν και έχουμε τονίσει στο παρελθόν ότι αυτή η ομάδα έχει βάθος στο πάγκο της και οι θεωρητικά ρεζέρβες φαντάζουν βασικά στελέχη της ομάδας. Ενώ μπήκε αρκετά δυνατά στην αρχή του αγώνα και κατάφερε να πιέσει τον Άτλαντα στο μισό γήπεδο, ένα γκολ ήταν εκείνο που κατάφερε να βραχυκυκλώσει την ομάδα μας και να την κάνει να δείχνει ότι τα έχει χαμένα. Προσπάθησε να πιέσει για την ισοφάριση αλλά δεν είχε το καθαρό μυαλό που χρειάζεται για να γυρίσεις ένα ματς. Έτσι το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με 1-0 υπέρ των γηπεδούχων. Το δεύτερο ημίχρονο ξεκινάει και βρίσκει την ομάδα μας να προσπαθεί να πιέσει την αντίπαλη ομάδα, η οποία είχε μία φοβερά στημένη άμυνα με αλληλοκαλύψεις και δύο χαφ που να βγάζουν μάτια, όσον αφορά τουλάχιστον την ταχύτητα τους. Κάπου εκεί ήρθε και το δεύτερο γκολ για τους γηπεδούχους και έφερε την κίτρινη κάρτα για τον Λαδά Παναγιώτη, ο οποίος λογομάχησε με τον Ταμπουρατζή για το ποιος ευθύνεται για το γκολ. Έτσι βρεθήκαμε στο ίδιο έργο θεατές και είδαμε ότι η ανικανότητα να συγκρατήσουμε τα νεύρα μας έφερε τη δεύτερη κίτρινη για τον Λαδά Παναγιώτη και την ομάδα να συνεχίζει με δέκα. Στην επόμενη φάση, ο συνήθης ύποπτος Μαρινάκης κατάφερε, με κούρσα από το κέντρο, να προσπεράσει τον αμυντικό σαν σταματημένο και να πετύχει το πρώτο γκολ για την ομάδα μας και να φέρει το σκορ στο 2-1. Τα χαμόγελα και οι ελπίδες στην ομάδα για ισοφάριση κράτησαν λίγο αφού μετά από λίγες φάσεις ο Άτλαντας κατάφερε να διευρύνει το σκορ σε 3-1. Έτσι, οι γηπεδούχοι επέβαλαν ένα παιχνίδι κέντρου και με χαμηλό ρυθμό και κάπου εκεί ο διαιτητής σφύριξε την λήξη του αγώνα.